Menue
Wintercamping mit Dethleffs

Rozwiązania na zimę do kampera

Nasze systemy grzewcze - skuteczne i wydajne

Ogrzewanie wodą
Ze względu na swoją konstrukcję ogrzewanie wodne pracuje odrobinę wolniej niż ogrzewanie działające na gorące powietrze. Jednak jego niekwestionowaną zaletą jest to, że emitowane przez nie ciepło jest dystrybuowane bardziej równomiernie. Konwektory przenoszą swoje ciepło również na meble i ściany boczne, a dzięki temu powstaje przyjemne uczucie bijącego ciepła z każdego elementu pojazdu. Dzięki temu, że nie jest potrzebne działanie jakiejkolwiek dmuchawy, nie musimy się zmagać ze wzbijanym kurzem lub pyłkami — jest to rozwiązanie idealne dla alergików. Dodatkowo ogrzewanie posiada automatyczny zawór spustowy oraz zawór odcinający do sypialni — w razie potrzeby możesz obsługiwać go również za pomocą smartfona!

Ogrzewanie ciepłym powietrzem

Ogrzewanie Combi 6 to gwarancja bardzo wysokiej mocy grzewczej, wydajniejszej o co najmniej 50% od Combi 4. Z tego powodu w kamperach Dethleffs seryjnie montujemy co najmniej systemy ogrzewania Combi 6. Ten system kombinuje w udany sposób funkcję ogrzewania i przygotowania ciepłej wody w jednym urządzeniu. Lekki i wydajny system sprawia, że od razu czujemy się komfortowo w naszych kamperach. Zbiornik o pojemności 10 l jest również podgrzewany zimą. Woda podgrzewa się równomiernie i szybciej dzięki asymetrycznej formie bojlera ze stali szlachetnej. Latem Combi 6 ogrzewa tylko wodę bez uruchamiania grzejnika. Dzięki temu łączy w sobie wysoką efektywność z wyjątkowo niskim zużyciem energii.

Co jeszcze warto wiedzieć!*

  • Ogrzewanie wodą** lub ciepłym powietrzem
  • Ogrzewanie wodą** lub ciepłym powietrzem dobra wentylacja i wysoka oddychalność materiałów
  • Część sypialną można oddzielić od obiegu grzewczego, aby zapewnić maksymalny komfort.


*część opcjonalnego pakietu Winter Comfort
** ogrzewanie ciepłą wodą

Dethleffs Lifetime-Technology — gotowy na każdą pogodę!

W Dethleffs doskonale rozumiemy, czym jest prawdziwie surowa zima! Z tego powodu przy projektowaniu naszych pojazdów zwracamy szczególną uwagę na to, aby zawsze można było równomiernie ogrzewać wszystkie obszary: kabina kierowcy, wejścia, garaże, podwójne podłogi i oczywiście całą przestrzeń mieszkalną, łącznie z łazienką. Od 1931 roku specjalizujemy się w budowaniu nie tylko niezwykle wytrzymałych kamperów, ale również odpornych na warunki zimowe. Naszej Konstrukcji Lifetime-Plus nie zaszkodzi ani śnieg, ani sól.

  • Ściany, dach i podłoga są pozbawione mostków termicznych oraz drewnianych wstawek. Zamiast tego wykorzystujemy rozpórki poliuretanowe zapewniające odpowiednią sztywność całej konstrukcji.
  • Panele GRP (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym) na dachu i podwoziu chronią przed uszkodzeniami zewnętrznymi spowodowanymi gradem, odłamkami kamieni lub słoną wodą.
  • Całość zabezpiecza wyjątkowo gruba warstwa skompresowanej, hydrofobowej pianki XPS, zapewniającej doskonałe właściwości izolacyjne.
  • Okładzina drewniana po stronie wewnętrznej ma właściwości równoważące wilgoć i jest dźwiękochłonna (ściany boczne oraz dach mają 3 mm, a podłoga 6 mm)
PL Schnitt Moca

Dethleffs Lifetime-Technology — gotowy na każdą pogodę!

Do użytku zimowego oznacza, że ​​wnętrze może być stale ogrzewane do 20 °C przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej 0 °C. Dotyczy to wszystkich pojazdów seryjnych Dethleffs. W przypadku większości producentów pojazd jest odporny na warunki zimowe przy spełnieniu 3 poziomu normy DIN EN 1645-1. Całkowicie schłodzony pojazd przy -15 stopniach musi nagrzać się do +20 stopni w ciągu zaledwie czterech godzin.

PL Soegel Moca