Menue
Dethleffs Fahrsicherheitstraining

Bezpieczna podróż z Dethleffs

Całkowicie bezpieczny!

Bezpieczeństwo to istotny element w filozofii naszej firmy. Od ponad 20 lat oferujemy regularne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy dla wszystkich entuzjastów karawaningu. Mimo całej nowoczesnej technologii, najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drogach nadal są ludzie. Uczestnicy szkolenia mówią nam, że nawet doświadczeni kierowcy wciąż uczą się czegoś nowego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, przyczepy kempingowe i kampery marki Dethleff należą do czołówki. Powtarzamy, że bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Dlatego stosujemy najwyższej jakości komponenty do produkcji naszych pojazdów aby zagwarantować bezpieczeństwo podczas podróży naszych klientów.

Bezpieczeństwo przyczep kempingowych

AntiSchlinger System

System - podobny do ABS w samochodzie, delikatnie hamuje przyczepę w ułamku sekundy przy skręcaniu zapewniając stabilną i bezpieczną jazdę.

Gasfilter im Kasten 300dpi web

Reduktor ciśnienia gazu z czujnikiem zderzenia - element bezpieczeństwa i komfortu: Wbudowany czujnik zderzenia gwarantuje, że ​​dopływ gazu zostanie natychmiast przerwany w przypadku zderzenia i gaz nie zacznie się ulatniać. To niezbędne zabezpieczenie pozwala na ochronę butli z gazem nawet podczas jazdy!

DET selbstnachstellendeBremsweg

Hamulec samoregulujący - zapewnia optymalną, skróconą drogę hamowania

Rauchmelder V3

Czujnik czadu - informuje sygnałem dźwiękowym o wykryciu dymu.

Nomad 540RE Octagon Stossdaempferr RUP8359 web

Amortyzatory osi - zapewniają optymalną przyczepność

Nomad 540RE Chassis RUP8397 web

Markowe podwozie - od czołowego niemieckiego producenta

Nomad 540RE Zugkopf Deichselabdeckung RUP8387 web

Specjalna zaczep kulowy - zapobiega kołysaniu i wstrząsom

Bezpieczeństwo w kamperze

ESP Pylon Advantage

ESP - kontroluje kierunek jazdy i ruch kół. W niebezpiecznych sytuacjach na drodze reaguje, hamuje poszczególne koła lub spowalnia prędkość pojazdu. Dzięki temu pojazd bezpiecznie pozostaje na torze jazdy.

Inne systemy wspomagania kierowcy:

  • ASR (Anti Slip Regulation) – zapobiega ślizganiu się kół podczas ruszania pod górę
  • Hill Holder - zapobiega staczaniu się pojazdu do tyłu podczas ruszania pod górę
  • HBA (Hydraulic Brake Assistance) – wspomaganie hamowania awaryjnego. System rozpoznaje hamowanie awaryjne i w razie potrzeby zwiększa nacisk na pedał
  • Łagodzenie dachowania — ogranicza ruchy toczenia i poprawia stabilność nawet podczas dachowania na zakręcie
  • Hill Descent Control – pomaga utrzymać żądaną prędkość (maksymalnie do 30 km/h) na stromych zjazdach bez konieczności ciągłego hamowania. Kierowca może całkowicie poświęcić się kierowaniu (aktywacja przyciskiem na desce rozdzielczej).
Advantage T 3Punkt Gurt

3-punktowe pasy bezpieczeństwa - Wszystkie zarejestrowane miejsca siedzące do jazdy wyposażone są w 3-punktowy pas bezpieczeństwa oraz stabilne zagłówki.